ترویج حقارت ملی،نقل و نبات این روزهای محفل فضای مجازی

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

این روزها بیش از گذشته در فضای مجازی شاهد مطالبی هستیم که عزت ملی را خدشه دار و حقارت ملی را ترویج می دهند.مهمترین فقدان روحیه عزت ملی در یک جامعه، خود باختگی فرهنگی آن جامعه است. وقتی افراد یک جامعه نسبت به داشته ها ، تاریخ، فرهنگ و باورهای مذهبی خود آگاه نباشند ناخودآگاه به سمت خود باختگی در مقابل فرهنگ بیگانه کشیده خواهد شد و نتیجه آنکه افراد، مطالبی را در تضاد با عزت ملی درفضای مجازی منتشر می کنند. مطالبی که ظاهری زیبا  اما محتوای آن هیچ مبنای عقلی و علمی ندارد . مطالبی که نویسنده آن فقط نیمه خالی لیوان را دیده و بر اساس آن دست به قلم شده است. 
عزت مداری در ایرانیان به صورت نهادینه و تاریخی شکل گرفته و پس از اسلام  و مخصوصا با قیام حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تقویت شده است. در دوران دفاع مقدس لر،بلوچ،گیلک،کرد،عرب،عجم،ترک،سنی،شیعه،مسیحی و یهودی همه در جبهه حضور داشتند  و مبارزه می کردند. همه اقشار در جبهه حضور داشتند و شهید دادند و از این مرز و بوم دفاع کردند و این همان روحیه عزت مداری ایرانیان است.اکنون عزت طلبی و تحقیرستیزی جز موئلفه های هویتی جامعه ایرانی گشته است.
مخاطب این مطالب آندسته از کسانی هستند که قلمشان در جهت تحقیر ملت و جامعه ایرانی به کارگرفته شده است.همچنین آندسته از کسانی که اینگونه مطالب را آگاه یا ناخود آگاه در فضای مجازی منتشر می کنند.
رسول صادقی/ 6 آذر 95

ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://sadeghinaghdeali.persianblog.ir/post/2712
  • کلمات کلیدی: جامعه ,مطالبی ,مجازی ,آگاه ,فضای ,فضای مجازی ,جامعه ایرانی ,حضور داشتند ,جبهه حضور ,مجازی منتشر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای