گزارشی مختصر از مدیریت محله الغدیر جهرم در سال های اخیر-اذر 95

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


فرهنگ و خصوصیات اخلاقی و رفتاری و به طور کلی فرهنگ مردم در سال های اخیر تغییر یافته است لذا طرح مدیریت محله با سبک و تفکر گذشته  فاصله گرفته و اکنون شاهد مدیریت متفاوت در محلات هستیم که مدیریت در محله الغدیر جهرم از این امر مستثنی نیست و هم اکنون نیز به گونه دیگری مدیریت می شود که در ادامه این مقاله کوتاه به آن اشاره خواهم کرد.
با هدف جذب مشارکت های مردمی در سطح محله الغدیر، اکنون فعالیت های فرهنگی ،مذهبی،نوع دوستانه (خیریه) و عمرانی به صورت مجزا فعالیت و هرکدام برای خود دارای تشکیلاتی می باشد که اخبار  فعالیت این تشکیلات  هر از مدت  از طریق گروه و کانال تلگرام و دیگر رسانه ها  منتشر می شود.
در گذشته ساختار مدیریت محله بیشتر در هیئت امنای مسجد محدود می گشت ولی این روزها شاهد این هستیم که در کنار هیئت امنا ،کارگروه های تخصصی به فعالیت خود ادامه می دهند.اگر به 10 سال گذشته برگردیم، در محله الغدیر تمامی این فعالیت ها  توسط هیئت امنای مسجد و چند نفر فعال اداره میشد ولی  اکنون با توجه به  تغییرات جامعه،  به صورت دیگر که در ذیل به آن اشاره خواهم کرد  مدیریت می شود:
1-  فعالیت های مذهبی:این فعالیت ها  بیشتر توسط هیات مذهبی ام ابیها(س) به صورت هفتگی و در مناسبت ها برگزار و اکنون اخبار این تشکیلات  هر از گاه در فضای مجازی منتشر میشود.کانال اطلاع رسانی این هیئت:    @omeabiha_jahromمی باشد.از دیگر برنامه های مذهبی و بسیار زیبا ، دیدار از خانواده شهدای محل است که طی چند سال اخیر  برگزار و حاضرین در جلسه به  ذکر خاطراتی از شهدای عزیز محله مان پرداختند.
2-  فعالیت های عمرانی:کارگروه دکتر رضایی در محله الغدیر  اکنون عهده دار کارهای عمرانی محل از جمله نصب پل،آسفالت کوچه ها،تکمیل روشنایی محل،نصب دست انداز در خیابان های محل و...می باشد. اخبار این تشکیلات به درخواست مدیر کانال تلگرامی اهالی محله الغدیراز اعضای این کارگروه  در این کانال اعلام می گردد.از جمله فعالیت های دیگر این کارگروه دیدار ادواری با مسئولین شهر می باشد که اخبار آن در آرشیو کانال اهالی محله الغدیر موجود می باشد.
3-  فعالیت های فرهنگی: اینگونه فعالیت ها که در گذشته بیشتر به چشم میخورد توسط آقایان: دکتر محمد جواد صادقی،استاد ذبیح الله صادقی،استاد ولی الله صادقی و دیگر اعضای محترم محل مدیریت می شود از جمله: برگزاری گردهمایی دانشجویان محل،مراسم سالگرد شاعر بزرگ محل مرحوم حسینعلی صداقت و...فعالیت های فرهنگی در گذشته در دو وبلاگ (صادقی نقدعلی: http://sadeghinaghdeali.persianblog.ir/ و کانون فرهنگی امام صادق(ع) مسجد الغدیر جهرم: http://masjedalghadirjahrom.blogfa.com/) منتشر اما  اکنون  اینگونه فعالیت ها در کانال: https://telegram.me/alghadirjahrom  و گروه :  https://telegram.me/joinchat/B3w-QkBvdF6QeiUBNg48BQ منتشر میگردد.
4-  فعالیت های نوعدوستانه(خیریه):آغاز این فعالیت ها با تاسیس صندوق قرض الحسنه امام صادق(ع) می باشد که چند سال از فعالیت آن می گذرد   و آقای دکتر محمد جواد صادقی و اقای اسماعیل صادقی(مرحوم فضلعلی)اقدام به اعطای وام به متقاضیان می کنند و در سال جاری نیز به همت برخی از اعضای  محترم محل ، صندوق خیریه الغدیر تاسیس و شاید بتوان گفت یکی از اقدامات بسیار مهم  در سطح محل تشکیل این صندوق می باشد.در حال حاضر یکی از مهمترین مسائل و مشکلات محلات عدم مدیریت در کمک به نیازمندان می باشد که خوشبختانه این موضوع در محله ما تا حدودی ساماندهی شده است و امیدواریم به همت و تلاش اعضای صندوق و هیات مدیره این حرکت زیبا ادامه داشته باشد.  اعضای هیئت مدیره صندوق خیریه الغدیر هم اکنون آقایان: ملک آذری، مهندس مهدی صادقی، مهدی صادقی (قربان) ، ذبیح اله صادقی ، و خانم ها: شیرین صادقی، راضیه صادقی (مرحوم شاه ولد) و صدیقه صادقی (بهادر) می باشند.اعضای صندوق نیز در دو هفته اول هر ماه هدایای نقدی خود را به اعضای هیئت مدیره تحویل و یا به شماره حساب های  تعیین شده واریز می کنند. اخبار این صندوق نیز در کانال تلگرامی اهالی محله و صندوق خیریه الغدیر(https://telegram.me/joinchat/AqK_2kCCImOVP5TIJe4now) منتشر میگردد.
به ادامه بروید...
بررسی مشکلات جوانان از جمله ایجاد شغل و ایجاد سرگرمی های سالم و تامین بودجه برای استفاده از بعضی امکانات فرهنگی موجود ، بررسی چگونگی جلوگیری از انحراف و بدام اعتیاد افتادن بعضی از جوانان، بررسی بعضی از ناهنجاریهای فرهنگی جامعه و روش های اصلاح رفتارهای هنجار شکن،بررسی و شناسایی افراد نیازمند محل و کمک به آنها، بررسی دلایل افزایش تصادف در خیابان آزادگان و....از جمله مواردی هستند که تاکنون از زمان ورود شبکه های اجتماعی درخصوص انها  بحث و گفتگو شده  و اقداماتی نیز صورت گرفته است. شاید برخی خرده بگیرند  و اعلام کنند که کدام اقدامات؟؟؟در پاسخ باید گفت: تاسیس صندوق خیریه الغدیر،فعالیت کارگروه دکتر رضایی،برگزاری مراسم مذهبی و فرهنگی ،آسیب شناسی مشکلات محل و....همگی ماحصل ارتباط اهالی محل در فضای مجازی می باشد و کما اینکه اگر نبود شاید این فعالیت ها آنطور که می باید انجام  نمیشد.
بدیهی است که لازمه رسیدن به یک محله خوب و نمونه در سطح شهرجهرم ، مشارکت تمامی افراد محل در فعالیت ها می باشد.باید گفت که اعضای محله الغدیر برای رسیدن به این شاخص(محله نمونه) تاکنون اقدامات زیادی انجام داده اند اما این کارهای صورت گرفته با توجه به ظرفیت ها و استعداد های  موجود در محل و وجود مشکلاتی دیگر رضایتمند  نیست.این مشکلات توسط بزرگان ، افراد با تجربه و دلسوز محل می بایست ریشه یابی و اصلاح گردد تا طعم شیرین کارهای صورت گرفته، در آینده به تلخی نگراید.
بی شک افراد زیادی در فعالیت های محل مشارکت و اگر اسمی از این افراد در این مقاله نیامد به بزرگی خود  ما را ببخشند. هدف از نوشتن این مقاله و ارائه  اطلاعات، ایجاد تصویری روشن از فعالیت های اهالی محله الغدیر در سطح محل و فضای مجازی بود و از همه عزیزانی که در راه ابادانی و شکوفایی این محله قدم بر میدارند آرزوی تندرستی و سلامتی را داریم . 
رسول صادقی/ 10 اذر 95

ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://sadeghinaghdeali.persianblog.ir/post/2709
  • کلمات کلیدی: محله ,فعالیت ,الغدیر ,صادقی ,صندوق ,مدیریت ,محله الغدیر ,صندوق خیریه ,اهالی محله ,مدیریت محله ,خیریه الغدیر ,صندوق خیریه الغدیر ,کانال تلگرامی ا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل